Ktorá classa je momentálne najlepšia v Hearthstone?

1) Warlock 

Áno, áno Warlock stále dominuje aj ladderu aj turnajovému hraniu. Stačí sa pozrieť na posledné HCT na ktorom sa zúčastnilo dokopy 75 hráčov, z ktorých si až 69 prinieslo Warlocka. Naproti tomu s Paladinom prišlo na turnaj len 34 hráčov. Cube Warlock je momentálne najviac hrávaných deckom aj na ladderi, čo nie je vôbec náhoda. Cube Warlock poráža Even aj Odd Paladina, poráža všetkých Warriorov a menšie problémy má len v zápasoch so Spiteful Druidom, Control Priestom a Tempo Mágom. Po príchode novej edíce Warclock neprišiel o žiadne podstatné karty, naopak príchodom Witchwoodu len získal. Napríklad kartu [Lord Gofdrey]

 

 

 

 

 

 

 

 


2) Druid 

Úprimne Druid zažíval krušné časy. Klasický Jade archetype každý poznal, vedel ako a čo proti nemu hrať. Jade Druid šiel do úzadia a do popredia sa dostával Aggro Druid, ktorý bol v predošlej mete veľmi silný, až do chvíle kedy Blizzard vidal Patches Nerf a Aggro Druid prišiel o svoju silu. Momentále však Druid zažíva comeback s trošku absurdným Spiteful Druid midrange deckom, ktorého základom je combo Grand Archivistu, alebo Spiteful Summonera s Ultimate Infestation. V decku nájdeme len dve 10-manové kúzla Infestation. Spiteful Druid je momentálne 2. najhranejším deckom v ladderi a rovnako 2. najhranejšou classou na poslednom HCT

 

 

 

 

 

 

 

 


 

3) Paladin 

Paladin po príchode Witchwoodu najviac profitoval z mechaniky Even a Odd kariet. Najprv scéne dominoval Odd Paladin, momentálne scéne dominuje Even Paladin. Even Paladin je tretím najhranejším archetypom na Ladderi a rovnako aj tretím najhranejším archetypom na poslednom HCT turnaji. V našom poradí je tretí z jednoduchého dôvodu. V zápasoch mu robia problémy dva často hrávané archetypy Cube Warlock a Priest Control.


4) Priest 

Control Priest je naspäť na scéne, k čomu mu pomáha najmä výborný winrate proti Paladinovi. Control Priest bol na poslednom HCT najviac hrávaný archetype (pozor nie Classa – najviac hrávaná class bola Warlock). Na štvrté miesto Control Priesta u nás posúva príšerný matchup proti Spiteful Druidovi, proti ktorému nemá dostatočné tempo, a Priestov záver Druid counteruje svojim armorom.


5) Rogue

Rogue skúšal Aggro, Tempo, Miracle aby sa opäť vrátil k archetypu, ktorý tu bol už pred rokmi a je ním Quest Rogue.


6) Mage 

Mageovi sa pred príchodom Witchwoodu na scéne darilo. Dnes je situácia iná. Tempo a Big Spell Mage sú v úzadím, a to najviac vyhovuje Warlockom, ktorý ako jediný majú s Tempo Mágom výraznejší problém.


 

7) Warrior 

Komu chýbali hodinové hry v ktorých Warrior vykládal Tauntov a pumpoval sa armorom môžu byť nadšení. Vyzerá to tak, že Baku vrátil tento šťýl hry späť do Hearstonu. 


 

8) Hunter 

S príchodom Witchwoodu odišiel Spell Hunter, a nenahradilo ho nič nové


9) Shaman 

Vyšiel Witchwood a každý bol pobláznený zo Shudderwock Shaman. Mysleli sme si, že Shaman je späť. Silný ako kedysi. To trvalo asi týždeň a Shaman sa vrátil späť do zabudnutia….

 


You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *