Midrange Even Paladin – Deck Guide – 02.05.2018

Midrange decky sú momentálne veľmi populárne, Even Paladin deck sa hráva naprieč všetkými rankami. Diverzita tohto decku je úžasná. Even Paladin je momentálne jedným z najhranejších midrange archetypov a je veľmi dobre použiteľný aj proti tempo deckom, ale aj proti control deckom. Podstata hry s týmto deckom je vyvíjať nátlak na súpera veľkým počtom minionov, ktorí Vám vďaka kartám ako [Call to Arms] chýbať na boarde nebudú. [Drygulch Jailor] Vám dodá na hand dostatočný počet [Silver Hand Recruit], vďaka čomu sa za pomoci kombinácii môžete dostať do výhody. Najúčinnejšími kombináciami decku sú pri čistení boardu určite [Equality] s [Consecration] alebo [Avenging Wrath], v early game je najúčinnejší board clear [Knife Juggler] s [Call to Arms]. Vítanou kombináciou v tomto decku je aj využitie [Lightfused Stegodon], ideálne na predtým nabuffovaného [Silver Hand Recruit]. Čo sa týka [The Coin], odporúčam ho využívať práve pri kombinácii s [Knife Juggler], alebo v prípade rýchlejšieho súpera na skoršie použitie [Call To Arms]. Výhodou tohto decku je aj fakt, že klasické control decky proti Vám musia mať veľmi dobrú handu na to, aby výkrili early aggression. Keď control použije board clear s Even Paladinom viete veľmi rýchlo opätovne zaswarmovať board a pokračovať v tlaku na súperov face.

Even Paladin

Even Paladin Mulligan

Proti agresívnym deckom (Paladin, Rogue, Hunter, Mage)

V zápasoch proti agresívnym deckom sa treba jednoznačne sústrediť na board control a odraze nie súperovej early aggression . Vaša handa by jednoznačne mala obsahovať board clear ako [Consecration], ktorým môžete “vyčistiť” plochu od súperových malých minionov. Na vašej ruke by nemal chýbať ani [Acidic Swamp Ooze], proti Rogue aj [Spellbreaker]. Určite netreba zahadzovať z ruky ani [Call to Arms], ktoré Vám zaručí už predtým spomínanú prevahu na boarde. Princíp hry je jednoduchý, čo najrozumnejšie vyčistiť board a malými minionmi, ktorých postupne nabuffujete kartami ako [Blessing of Kings] alebo zbraňou [Silver Sword]. Netreba zabúdať ani na [Sunkeeper Tarim], ktorý Vám pri prevahe na boarde môže výrazne zlepšiť ich stats a môže pripraviť záverečný úder pre oslabeného súpera. [Avenging Wrath] odporúčam hlavne na čistenie boardu.

Proti control deckom (Priest, Mage, Druid, Warrior)

Tu je štýl hry o niečo odlišnejší ako proti agresívnym deckom. Vzhľadom na to, že tieto classy hrajú väčšinou dlhé zápasy, v ktorých sa súperi snažia o získanie board controlu. Musíte ísť priamo na face a trade minionov len ak je to nevyhnutné. Tu odporúčam mať na ruke [Call to Arms] a [Blessing of Kings], dobrá voľba môže byť aj [Amani Berserker]. Proti takýmto deckom je veľmi dôležité si čo najskôr nabuffovať svojich minionov kartami [Blessing of Kings] a ísť proti súperovi “aggro” štýlom. Proti minionom odporúčam ísť skôr zbraňou [Truesilver Champion].

Card Swapy

Tento deck je v porovnaní s inými meta deckmi celkovo lacný neobsahuje veľa legendary kariet z novej edície Witchwood . [The Lich King] je karta, ktorú môžete nahradiť veľkou škálou kariet, napríklad [Tirion Fordring]. V tomto prípade ale odporúčam mať na zreteli fakt, že ak máte viac minionov na boarde a na ruke [Silver Sword], môžete sa pripraviť o veľmi silnú weapon plus Lichje naozaj game changing karta. [Avenging Wrath] môžete mať rovnako v decku 2 krát , ak chcete hrať agresívnejšie. Ostatné karty neodporúčam meniť, nechávam to na fantázii hráča, podľa toho, aký štýl preferuje. Jednou zo zaujímavých, ale zatiaľ mnou nevyskúšaných variácií tohto decku je archetype s [Mountain Giant] v decku, alebo [Sea Giant]. Podľa môjho názoru je tento deck ale dostatočne silný a rýchly aj bez týchto kariet.

Veľa víťazných zápasov prajem a najbližšie sa môžete tešiť na Cubelocka!


You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *