Cube Hunter návod

 Cube Hunter je veľmi zaujímavý a zábavný deck, ktorý robí z karty [Carnivorous Cube] jednu z najviac “must have” kariet v momentálnej mete. Podobne ako v  Cube Warlockovi je tam rovnaké kombo za rovnaký mana cost, jediná nevýhoda je, že je potrebné veľkých minionov ako [Charged Devilsaur] alebo [King Krush] dostať do hry v správny čas, aby prežili prvé kolo na boarde. V ďalšom kole už prichádza vo väčšine prípadov “game over” pre súpera, keďže dostať takého [King Krush] na plochu znamená 8 damage + v ďalšom kole 16 a tých 6 za 8 turnov sa väčšinou súperovi podarí ubrať a málokedy má kladný armor. Vďaka kartám ako [Lesser Emerald Spellstone] a použitím secretov sa môžete dostať k prevahe na boarde, štyria vlci 3/3 sa v tejto fáze hry dajú poraziť jedine [Hellfire] alebo kombináciou  [Frozen Nova] a [Doomsayer]. Výhodou tohto decku je, že v ôsmom kole môže dobre čeliť archetypom ako  Taunt Druid, pokiaľ samozrejme ste jeho taunty dovtedy úspešne ničili a [Hadronox] nie je na ruke súpera. Veľmi vhodným kombom môže byť [Unleash the Hounds] + [Dire Frienzy], ktoré Vám zamieša do decku 4/4 minionov s charge, vítané je tiež aj [Animal Companion] + [Dire Frienzy], za predpokladu, že Vám padne 4/2 charge.  Na vloženie do hry týchto chargov sa používa kombinácia [Kathrena Winterwhisp] a [Play Dead], ak ale máte na ruke [Carnivorous Cube], šetril by som to na neskôr, keďže [Kathrena Winterwisp] Vám dá charge beasta aj po jej smrti a teda v ďalšom kole môžete hrať [Carnivorous Cube]. Na kontrolu plochy Vám veľmi dobre poslúžia secrety, osobne najviac odporúčam práve [Wandering Monster], ktorý Vám môže výrazne celú hru uľahčiť (zažil som už [Alarm-O-Bot], ktorý mi ďalšie kolo dostal na plochu [King Krush] a súper rovno dal forfeit.)

Cube Hunter

Mulligan

Proti agresívnym deckom

Proti všetkým deckom je dosť dôležité mať na ruke [Wandering Monster]. Proti Even Warlockovi a Rogue je [Deadly Shot] veľmi veľkou výhodou, keďže [Mountain Giant] resp. [Edwin van Kleef] zaručujú ich deckom obrovskú výhodu, ktorú by týmto stratili. Treťou užitočnou kartou by malo byť [Lesser Emerald Spellstone], ktorá vďaka secretu na ruke sa naboostuje na 3/3 Wolf. Určite by som z ruky nezahadzoval ani [Deathstalker Rexxar], ktorého 2 damage na všetkých súperových minionov môže práve proti odd paladinovi pomôcť veľmi a umožní Vám vytvoriť si beasta podľa potreby. Postup proti takémuto súperovi je jasný, vyčkať na [Kathrena Winterwisp], ktorá Vám pošle do hry charge miniona a s ním buď si pomôcť s čistením plochy ničením menších minionov, alebo rovno útok na face súpera. V tejto chvíli bude mať súper problém a bude musieť vyriešiť hneď dva problémy – čo s charge minionom, ktorý má vyššie stats ako hociktorý jeho minion na ploche a rovnako tak čo s [Kathrena Winterwisp], ktorá po použití [Dead Play] Vám vychŕli ďalšieho silného charge miniona a môže dať súperovi smrteľnú ranu. Ak si popritom zohľadníte aj fakt, že by ste v tejto časti už mohli mať aspoň 1 zombeasta na ploche, mali by ste skončiť ako víťazi.

Proti Control deckom

Tu je rovnako nutné mať na ruke [Wandering Monster] a celkovo ideálnu handu tohto decku, keďže štýl hry platí pre všetky archetypy cca rovnaký, rozdiely sú neni až také veľké. Odporučil by som nechať si na ruke [Unleash the Hounds], ktorí môžu proti druidom veľmi dobre zapasovať (keďže v tej chvíli neviete, či sa jedná o token druida alebo nie). Základ je čo najskôr súpera zničiť, preto je vhodné si nechať na ruke [Dire Frienzy] a [Animal Companion]. V podstate okrem taunt druida máte veľmi vysoké šance a určite nie ste bez šancí ani proti taunt druidom, ale bude treba aj šťastnú ruku.

Card Swapy

Celý tento deck je viacmenej tak vybalansovaný, aby umožnil prežiť a dosiahnuť cieľ, takže moc možností tu nie je. Ako vždy sa ale dá vymeniť [Acidic Swamp Ooze] za niektoré lepšie varianty, na môj vkus stačí jeden [Venomstrike Trap] a radšej by som tam dal ďalšie [Explosive Trap], ktoré by lepšie kontrovalo práve aggro deckom. Za jeden secret by som možnože vymenil aj [Plated Beetle], keďže by mohol v úvode pomôcť, treba ale mať na zreteli, že ho treba poslať do hry skôr ako [Kathrena Winterwisp], ale logiku v ňom vidím, hlavne pre ten armor. Must have a základ decku sú samozrejme [Charged Devilsaur] a [Carnivorous Cube], slušný winrate som s týmto deckom mal aj keď som nemal [Kathrena Winterwisp], čomu som moc nerozumel, keďže toto osobne vidím ako kartu, ktorú ak nemáte a máte šancu v blízkej dobe vycraftiť, tak sa zamerajte práve na ňu.

Na záver prajem s týmto deckom veľa zábavy!

Deck Code:
AAECAR8IigeXCPgI2wmdzALd0gKG0wK26gILtQOHBMkExQjGwgKczQLTzQLf0gLj0gKL4QLJ+AIA

 


You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *