Book of Specters – Witchwood Mage spell

Blizzard nám predstavil ďalšiu veľmi sľubnú  Mage kartu Book of Specters. Pamätáte si ešte na ten “zábavný” Mech Mage deck, ktorý hral každý, a bol asi tak príjemný ako Pirate Warrior alebo Aggro Shaman? Tak si ho predstavte s touto kartou. V prvom rade ale musím povedat, že akýkoľvek spell za 2 many, ktorý nám dáva kartovú výhodu je sľubný. Pozrime sa na Book od Spectres z pohľadu momentálne najviac hrávaneho Secret Mage decku, ktorý v balíku obsahuje priemerne 10 spellov 2x Fireball 2x Frostbolt, 5 secretov a 1x Pyroblast. Secrety idú zvyčajne do ruky, cez Archangeologista. A bum ! Potiahnutie troch kariet za 2 many, z ktorých je veľká šanca, že ani jeden nebude Spell je proste paráda. Ďalším príkladom je archetyp, kde bude Mage používať minimum spellov, niečo podobné Mech Mage potiahnutie 3 karát za 2 many je proste neskutočné. Porovnajme túto kartu s najčastejšie hraným Mage drawom – Arcane Intellect, cez ktorý potiahneme za 3 many len 2 karty. V druhom kole potiahnuť na ruku 3 karty? To sa mi zdá dosť silné.

Zhodnotenie Book of Specters

Book of Sectre považujem za kartu, ktorá si určite nájde cestu do Mage balíkov. Dokonca si myslím, že táto karta môže byť jedným z dôvodov prečo sa začnú hrať Mage archetypy s minimom spellov. Na strane druhej ale musím povedať, že Mage ako classa by podľa mňa mala predstavovať balík plný spellov, možný vznik Mage deckov plných minionov s minimom spellov len kvôli tejto karte sa mi vôbec nepáči. V každom prípade Mage potreboval nejaký ďalší dobrý draw spell ako soľ a musím povedať, že táto karta ním je. 

 

Book of Specters


You may also like...

1 Response

  1. 8. apríla 2018

    […] Arugal. Táto karta začína predstavovať zaujímavú kombináciu s už predstavenou kartou Book of Specters. Chce nám týmto  Blizzard niečo […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *