Beast Druid

Tipy a stratégie

Stratégia tohto decku je veľmi jednoduchá. Snažíme sa o získanie kontroly nad boardou hneď od začiatku, v čom pokračujeme aj naďalej so silnejšími Taunt Beast kartami. Napriek tomu, že tieto karty sú veľmi mana expensive, deck má svoje cesty ako ich zahrať rýchlejšie, alebo priniesť späť na board. 

Early game: Beast Druid je orientovaný hlavne na late game a má trošku pomalý štart. Naše prvé kolá by mali pozostávať zo získavania many pomocou [Wild Growth], aby sme mohli zahrať naše expensive karty čo najrýchlejšie.

Mid game: V tejto fáze začína deck naberať na obrátkach. Buď môžeme získať viacej many pomocou [Nourish], aby sme mohli zahrať naše Beast karty. Do hry prichádza jedna z nových kariet [Stampeding Roar], ktorú môžeme použiť na vyvolanie Beast miniona, na ktorého nemáme zatiaľ dostatok many + dostane Rush.

Late game: Je o tom, že vytvárame pressure s ďalšími veľkými Beast kartami. Máme možnosť zahrať kartu [Oondasta] na privolanie ďalších beastov z našej ruky ak dá Overkill. Alebo miesto toho môžeme zahrať Taunt minionov ako [Witchwood Grizzly] a [Amani War Bear] na zastavenie oponenta, ktorý hraje Aggro Deck.

V decku máme kartu ako [Ultimate Infestation], keď nám dôjdu karty na ruke. Alebo môžeme priviesť späť k životu minionov pomocou [Witching Hour] a [Hadronox]. Obyčajne to je pre oponenta príliš veľa, s čím sa musí vysporiadať, čo nám prinesie výhru.



Mulligan

 • 1. [Wild Growth] – Early game karta, ktorá nám umožní si navýšiť manu na zahranie väčších minionov.
 • 2. [Lesser Jasper Spellstone] – Removal na začiatku hry, ktorý môžeme vylepšiť pomocou armoru.
 • 3. [Nourish] – Podobne ako [Wild Growth], viacej many – bližšie do late game.
 • 4. [Oaken Summons] – Dá nám armor a ako bonus zahrá kópiu [Ironwood Golem] na boardu zadarmo.

Kombá

 • S použitím [Witching Hour] chceme získať hlavne [Oondasta] alebo [Tyrantus], s čím privedieme naspäť na board silného miniona, proti ktorému už oponent možno nebude mať odpoveď.
 • [Branching Paths] má veľa dobrých využití, či už potrebujeme nejakú kartu, alebo viacej armoru na prežitie tak sa dá použiť aj na zvýšenie útoku minionov ak sme blízko lethalu.
 • V decku máme veľa Beast kariet, ktoré môžeme vyvolať skôr vďaka [Stampending Roar]. Sú to karty [Witchwood Grizzly], [Ironhide  Direhorn], [Amani War Bear], [Hadronox], [Oondasta] a [Tyrantus].
 • [Hadronox] nám vyvolá všetkých našich Taunt minionov, ktorý zomreli túto hru, preto sa snažíme ho zahrať čo najneskôr, aby sme mali zaručenú vysokú value.
 • Ak [Oondasta] zoberie oponetovmu minionovi väčšie množstvo života ako má, tak sa spustí Overkill efekt, ktorým sa na board zahrá ďalší beast z našej ruky.

Decklist

Druid Neutral
2 x [Lesser Jasper Spellstone] 2 x [Witchwood Grizzly]
1 x [Naturalize] 2 x [Amani War Bear]
2 x [Wild Growth] 1 x [Oondasta]
2 x [Witching Hour]
1 x [Branching Paths]
2 x [Ironwood Golem]
2 x [Oaken Summons]
2 x [Swipe]
2 x [Nourish]
2 x [Stampeding Roar]
2 x [Ironhide Direhorn]
1 x [Malfurion the Pestilent]
1 x [Hadronox]
1 x [Tyrantus]
2 x [Ultimate Infestation]

 


You may also like...

1 Response

 1. 9. februára 2019

  […] Beast Druid decklist guide […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *