Ako si vybrať decky na turnaj v Hearthstone

Ako si vybrať decky na turnaj v Hearthstone

Výber deckov na turnaj v Hearthstone ovplyvňuje množstvo rôznych podmienok a faktorov.

1.Prvým a najzásadnejším faktorom je typ turnaj. Turnaje v Hearthstone sa vo všeobencosti delia na dva druhy:

a.) Conquest formát – v conquest formáte sa hrá väčšina Hearthstonových turnaj. V tomto type turnaja musíte s každým svojím deckom vyhrať aspoň jeden zápas.  V prípade ak s deckom vyhráte, musíte si do ďalšieho súboja zvoliť iný deck. V prípade ak s deckom prehráte, do ďalšie zápasu si môžete nechať rovnaký deck, alebo deck môžete vymeniť.

b.) Last Hero standing formát – ako napovedá sám názov. So svojim deckom hráte až kým vás súper neporazí. V prípade ak s dekom prehráte do ďalšieho kola si musíte zvoliť iný deck.

Ako si vybrať decky na turnaj v Hearthstone?

Väčšina ľudí sa pri výbere turnajových deckov orientuje na jednu stranu archetypového spektra. To znamená, že buď si vyberú 4 aggro decky, alebo 4 pomalšie kontrolné decky.  Prípadne si hráči na základe aktuálnej medty zvolia deck, ktorý súper nebude vedieť poraziť. Napríklad v momentálnej turnajov méte stretávame veľké množstvo Taunt Druidov a Even Warlockov, preto si zvolíme decky s ktorými má Taunt Druid, alebo Even Warlock veľký problém.

Momentálne najviac hrávané turnajové Aggro decky: V prípade ak na turnaji narazíte na Aggro / Tempo hráčov, je veľký predpoklad, že si prinesú  Odd Paladina,  Odd Rogua, ktorého doplnia  Even Shamanom,  Hunterom, alebo Mage Icon Aggro Mágom.
V prípade ak narazíte na súpera, ktorý hra pomalšie decky: Je veľmi pravdepodobné, že si na turnaj prinesie Taunt Druida, Even Warlocka, Shudderwock Shamana prípadne Control Priesta.

V poslednej dobe, najmä po výhre hráča “Hunterace” na Hearthstone Championship Tour je viditeľný istý posun v tomto trende. Hunterace prišiel s dva a dva stratégiou kedy si na turnaje nosí 2 rýchlejšie Aggro a 2 pomalšie Control decky. Napríklad minulý mesiac na HCT Seoul “Hunterace” prišiel s Odd Rogue, Odd Paladinom ako dvoma predstaviteˇmi rýchlejších deckov a na druhú stranu spektra si priniesl Malygos Druida a Secret Huntera.

Nedávno na HCT Italy ešte viac spomalil, keď namiesto Secret Huntera priniesol Big Spell Mage deck. Hráč, ktorý skončil na HCT Italy ako druhý “Vardu” si priniesol skoro rovnaké decky ako “Hunterace”, jediný rozdiel bol v tom, že namisto Big Spell Mage si priniesol Control Priesta.

 


You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *